Акустичні системи
Мультимедійні системи – акустика для комп'ютера
Засобом для озвучування роботи з комп'ютером є комп'ютерна акустика, що має пряме відношення (при бажанні) до мультимедійних систем. Паралельно розширенню можливостей комп'ютера, множаться і можливості обладнання, що здійснює звуковий супровід різних функцій.
Найбільш спрощений варіант комп'ютерної акустики являє собою система, що підключається до комп'ютера або ноутбука через порт USB і не має потреби в живленні від мережі 220V. Її простота і зумовлена неможливістю розширення її функцій.
Системи, які живляться від мережі 220V, комутуються з комп'ютерами за допомогою роз'єму (або декількох) у вигляді штекера 3.5 мм, або інших сполук, і можуть мати цілий ряд форм – факторів:
· Дві однакові стерео – колонки з однією або кількома частотними смугами представляють тип 2.0, що відтворює в широкосмуговому чи іншому режимі весь, обмежений їх можливостями, звук: високі, , середні та низькі частоти.
· Великим ефектом присутності та більш чітким відтворенням частот можуть похвалитися системи типу 2.1. Крім двох сателітів (аналог 2.0) вони мають на озброєнні ще й сабвуфер – спеціальну колонку для озвучування низьких частот. У певних умовах такі системи здатні задовольнити потреби меломанів і виступати для супроводу фільмів та ігор. Якщо до системи з форм-фактором 2.1 додати дві тилові колонки і одну центральну, номінально виходить тип 5.1. Якщо дозволяє апаратура, 5.1 відтворює озвучування декількох каналів фільмів і відео, а також об'ємне супровід комп'ютерних ігор. Для такої просунутої системи необхідно чимало місця в приміщенні, а сабвуфер краще розмістити на підлозі, для кращого оформлення низів.
· Для успішної і правдоподібною роботи 5.1 необхідний відповідний вихід на комп'ютері (5.1) і акустична система, що відповідає йому. Ноутбуки не оснащені, як правило, виходом 5.1 і їм потрібна додатково звукова карта. Рятує становище і цифровий вихід на ноутбуці і цифровий вхід на акустичній системі. В різних системах має місце режим Pro Logic або його аналог, що перетворює стереосигнал у форм-фактор 5.1. Але це далеко не багатоканальний звук, а тільки його подобу. Щоб реалізувати тип 5.1 повною мірою, бажано втручання фахівця і, найчастіше, додаткові витрати.
· Зустрічаються варіанти АС, коли динаміки у великій кількості з'єднуються в так звані саундбари або проектори. Досить рідкісна і дорога конфігурація джерел звуку, іноді укомплектована сабвуфером.
Одним з основних показників АС є потужність звуку, що забезпечує той чи інший рівень гучності. Для офісних колонок, для відтворення звуків операційної системи, для негучною супроводжує музики, тексту достатньо від 2 до 6 Вт. Залежно від музичних та інших уподобань, потужність домашніх колонок може досягати 50 Ватт. Набагато більш високий рівень потужності застосуємо для колонок домашнього кінотеатру для ігровий акустики. Важливо також пам'ятати, що користувач не один живе в цьому світі.
Потужність ділиться на наступних три показники, значення яких для одного і того ж пристрою може значно відрізнятися.
· Потужність номінальна. На цих показниках система працює без перевантажень і викривлень на рівні своїх характеристик.
· Максимальна потужність – гучність сигналу змушує проявлятися деяким спотворенням і часткової втрати чистоти звуку.
· Пікова потужність – найбільш максимальна для певної системи. В такому режимі АС працює недовго і може вийти з ладу.
певною мірою зрозуміло, що вибирати апаратуру необхідно виходячи з показників номінальної потужності. Деякі виробники надають завищені показники цієї характеристики, тому їх необхідно уточнювати і перевіряти.
Серед систем з аналогічною потужністю, більший рівень гучності нададуть колонки з більш високими показниками чутливості. Її характеристики можуть змінюватись в досить широких межах, але найбільш оптимальні 85 – 90 децибел.
Колонки в акустичних системах діляться з кількістю вмонтованих гучномовців на них, що відтворюють різні частоти.
· Однополосні – мають єдину головку широкого діапазону відтворення. В основному це середньочастотний діапазон.
· Двох-смугові колонки мають два динаміки, один з яких високочастотний, а другий відтворює середні і низькі частоти.
· Трьохсмугові колонки, з найбільш якісним звуком, мають ВЧ, СЧ і НЧ динаміки. Такі системи краще всього розміщувати в районі «дальнього поля», тобто на відстані 1.5 – 2 м від вух і краще на підлозі.
Фізіологія людини дозволяє йому чути звуки у частотному діапазоні від 20 Гц до 20 кГц. Якісні акустичні системи відтворюють цю або близьку до неї смугу частот. Заявлені характеристики нижче 20 Гц або вище 20000 Гц є не чим іншим, як не зовсім продуманою рекламою. Частотні характеристики – показники досить умовні, тому вимагають уточнення і перевірки. Важливо оцінити якість роботи і на слух.
Рівень шуму при відтворенні звуку характеризує показник відношення сигнал/шум. Чим вище цифра, що оцінює чистоту звуку (наприклад: 85 dB), тим менше повинно бути сторонніх шумів при відтворенні. Як і всі подібні характеристики, її бажано перевірити в дії або з відгуків покупців.
Мультимедійні системи для комп'ютерів, в більшості випадків, випускаються з підсилювачами, вмонтованими в одну з колонок, і відносяться до активного типу. Набагато комфортніше варіанти, коли підсилювач з ручками регуляторів йдуть окремим блоком і в процесі роботи знаходиться ближче до споживача.
Кілька паралельних входів в АС дають можливість крім комп'ютера приєднувати інші джерела (програвач MP3) і комфортно переключаться, не перекидаючи з'єднувальні дроти. На шпальтах буває гніздо для навушників та аудіовхід з можливістю підключення, наприклад, планшета.
Колонки невисокою цінової категорії як матеріалу корпусу мають, в основному, пластик. Вони не відрізняються високою якістю звучання, допускаючи при підвищеній гучності спотворення і деренчання матеріалу. Більш якісні (і дорожчі) колонки, чиї корпусу дерев'яні, але їх зовнішній вигляд, часто досить консервативний. Колонки з корпусами з МДФ є компромісним варіантом, приємно звучать, не спотворюють музику і мають, на вибір, дуже пристойний дизайн.
Досить поширені випадки, коли системи, що мають відмінні показники відтворення середніх і високих частот мають непропорційно скромні і не виправдовують очікування баси. Так і комплекти з пристойними низькими частотами не задовольняють за рівнем ВЧ і СЧ. Вирівняти показники можна придбавши окремо хорошу систему 2.0 і звучав якісний сабвуфер. В основному комп'ютерні системи мають можливості для підключення сабвуфера, а за відсутності такої можна скористатися перехідником 3.5 мм – 2х3.5 мм.
Крім прямого призначення комп'ютерної акустики – озвучувати комп'ютер, навіть враховуючи різноманітність форм-факторів, багатофункціональність АС, як і всієї сучасної електроніки не має меж.
· Оснащеність окремих систем власними акумуляторними батареями дає користувачеві можливість використовувати їх, не вдаючись до мережі 220V, поза межами приміщення або на природі, підключивши смартфон або планшет.
· Bluetooth вмонтований в АС, також дозволяє комутувати їх з різними пристроями, оснащеними такою системою передачі даних без проводів.
· Деякі системи обладнані портами USB і слотами під карти пам'яті мікро SD і т. д. З таким оснащенням комп'ютер, як джерело інформації потрібен не завжди.
Різноманітність варіантів вибору комп'ютерної акустики дозволить вам знайти для себе саме те, що необхідно, і навіть з запасом. Скористайтеся послугами нашого інтернет – магазину при покупці колонок, де вас чекає корисне і приємне придбання.